sesja noworodkowa – jak się do niej przygotować?

Oto lista najczęstszych pytań, które otrzymuje od Was w wiadomościach dotyczących tego “jak przygotować się do sesji noworodkowej”:

1. Kiedy wykonywana jest sesja noworodkowa?

Sesję noworodkową wykonywana jest w pierwszych dniach życia maleństwa. Najlepszy czas jest od 4 do 14 dnia życia.

2. Ile trwa sesja noworodkowa i gdzie jest wykonywana?

Sesja noworodkowa trwa zwykle około 2 -3 h. Oczywiście zdarza się, że czas sesji może ulec wydłużeniu do 4 godzin – wszystko zależy od maluszka. To dość trudne pytanie bo tak naprawdę wszystko zależy od małej modelki lub małego modela. Musicie wiedzieć że samo fotografowanie trwa krótko. Większość czasu na sesji poświęca się na karmienie, usypianie, przewijanie i układanie maleństwa.

3. Kiedy najlepiej rezerwować sesję noworodkową?

Najlepiej zarezerwować termin sesji noworodkowej, gdy malucha nie ma jeszcze na świecie. Przyszła mama, zna planowany termin narodzin, więc zawsze lepiej zarezerwować wstępnie datę w tym terminie. Oczywiście wszyscy jesteśmy świadomi, że termin porodu może ulec przesunięciu, niemniej jednak powinno się go zarezerwować wcześniej aby mieć pewność że sesja zostanie wykonana. Należy również pamiętać aby skontaktować się ze mną zaraz po urodzeniu malucha, aby ostatecznie potwierdzić termin sesji zdjęciowej.

3. Kiedy maluszek jest gotowy na sesję noworodkową?

Najlepszym czasem na sesję noworodkową to czas pomiędzy 5 a 12 dniem. W tym okresie maluszkowi jeszcze nie doskwierają pierwsze kolki i najważniejsze duuużo śpi, a to oczywiście ułatwia pracę przy układaniu noworodka.

7. Czy należy mieć swoje gadżety i ubranka na sesję noworodkową?

Sama przygotowuję wszystko na sesje noworodkowe. Oczywiście jestem otwarta na sugestie mam. Niemniej jednak ze swojej strony zapewniamy wszystkie potrzebne do sesji akcesoria: kocyki, owijki, czapeczki, ubranka. etc. Rodzice maja mieć ze sobą jedynie dobry humor i nie stresować się 😉

8. Jak przygotować noworodka do sesji zdjęciowej?

Oczywiście wszystkim Nam zależy na sprawniejszej realizacji pierwszej sesji zdjęciowej noworodka. Musicie wiedzieć że im mniej maluch śpi przed sesją tym więcej śpi podczas sesji (a to bardzo ułatwia pracę). Ponadto maluch gdy jest najedzony to śpi dłużej i rzadziej się budzi podczas sesji. Dlatego maleństwo jest karmione zaraz przed samym rozpoczęciem zdjęć. Oczywiście przed planowaną sesja noworodkowa, gdyby była taka potrzeba to chętnie jeszcze udzielę porad i instruktarzu.

9. Czy noworodkowi nie będzie zimno podczas wykonywania zdjęć?

W tej kwestii zwracam szczególną uwagę na komfort maleństwa i o to aby się nie wychłodziło podczas sesji. Gdy maluszek odczuwa ciepło, jest najedzony wtedy może spokojnie pozować. Podczas zdjęć temperatura jest znacznie wyższa niż ta która panuje w maluszka codziennym otoczeniu. Gdy maleństwo jest na golaska, używam dodatkowy grzejnik. Jest on skierowany w miejsce w którym maluch pozuje, tak aby cały czas była przy noworodku ciepła atmosferę.


Masz jeszcze inne pytania jak przygotować się do sesji noworodkowej? – pisz lub dzwoń śmiało!

www.karkot.pl

http://www.facebook.com/karkotpl